O blogu

O kom, o čem? No přece o mně a o vaření 🙂

Vystudovala jsem informatiku na TUL, Mechatronice a biomedicínskou informatiku na ČVUT, FEL. Zjednodušeně řečeno, studovala jsem počítače a taky mě počítače živí. Nebudu vás nudit tím, co jsem dělala nebo co dělám teď. O tom tento web není.

O čem tedy je?

Je hlavně o tom, že i technicky zaměření lidé mají vášeň pro tak prostou věc, jako je dobré jídlo a pití a s nimi související chutě, vůně, barvy, …

Doufám, že tímto webem inspiruji další „ajťáky“, nebo kohokoliv jiného, kdo si myslí, že vaření je složité a že není pro něj.

Ráda vyhledávám tradiční recepty a držím se jejich postupů. Když hledám konkrétní recept, sedím hodiny a hodiny u kuchařek. Občas to dá docela zabrat, protože ne všichni kuchaři píší anglicky 🙂

Už dlouho si pohrávám s myšlenkou, že bych si ozkoušené recepty někam sepisovala. Mám totiž hlavu děravou a často musím recepty znovu dohledávat. Nevýhodou psaných kuchařek ale je, že se hůře kategorizují, abecedně řadí a šptně se do nich přidávají další fotky. Proto jsem raději zvolila formu webu. Také pro mě bude jednodušší sem odkazovat lidi, co by se rádi dozvěděli recept k pokrmu, který ode mě zrovna ochutnali.

Co zde tedy najdete?

Ozkoušené recepty z celého světa a občas nějaké to povídání, jak na to.

Pokud máte nějaký oblíbený recept, se kterým byste se rádi podělili, napište mi, budu ráda za každý dobrý tip.

Díky a budu se těšit, až si něco uvaříte!

Alisa

Máte dotaz? Chcete postup na nějaký recept? Něco Vám chybí na mém blogu?

Pište mi 🙂